Мови

Аварійне відкриття сейфів в Нью-Йорку.

Надаємо переклад статті, що була опублікована в газеті The New York Times 4 січня 1990 року. Лінк на оригінал знайдене наприкінці перекладу. Фірма "Капітал сталь" надає аналогічні послуги по аварійному відкриттю сейфів та ремонту замків до них в містах Рівне, Луцьк, Нетішин, Сарни, Кузнецовськ та інших містах та селах. Для цього не потрібно викликати з-за моря патентованого аварійщика. Ми маємо своїх майстрів, які прийдуть на допомогу в будь-яку пору дня і ночі, варто лише звернутись.

Як цього досягти. Взлощик сейфів використовує лише спритність рук.

Пан Щилізі з Верхнього Східного Манхетена слухає свої руки

Руки Щиілізі(SCHILLIZZI) це його робота. Він тримає свої нігті доглянутими і його пальці спритні від регулярних фізичних вправ. Він не є ні піаністом, ні масажистом. Він є чемпіоном світу серед ведмежатників.

Хоча його друзі дістають його, що він може швидко розбагатіти, він ніколи не незаконно використовував свою майстерність. '' Я відмазуюсь жартами, '' каже він.

Навпаки, пана Щиілізізапрошуть або ті хто забув кодову комбінацію, або судові виконавці, щоб відкрити сейф помершої людини, або роззяви, що закрили код від сейфа в самому сейфі.

Часом сейф клинить і він не відчиняться навіть для тих хто знає комібнацію. Зламалась пружина або висохла змазка.

Пан Щиілізі відкриває сейфи маніпулючи руками, і ніколи не користується дреллю."Наша робота відкрити сейф без свердління, лише за це послуга оплачується.", він каже. Особливо опирається він від свердріння антикварних сейфів. "Це жахливо, бо сейф вже ніколи не відновиться до свого оригінального виду", додає він.

Аварійне відкриття сейфу забирає від 5 хвилин до 6 днів. Впродовж 22 років, пан Щилізі був світовим чемпіоном серед ведмежатників (він втратив титул в 1998 році свому колезі з Клівленду). В 1982, він відкривав сейф Томаса Едісона, що мешкав в лабораторії Едісона, зачинений протягом десь 27 років. А в 1976 він здійснив відкриття сейфу, що був зроблений в середині 19 століття, і був зачинений з 1903 року в банку в Сомерсі (Somers, N.Y.).

Як пан Щилізі втрапив в таку професію? "Кримінальне минуле", жартує. Але наспраді він вивчився в 50-х коли працював на Бруклінському Військово-морському доці (Brooklyn Navy Yard). Якось він почув про курси ведмежатників (аварійного відкриття сейфів), що проходили в Рочестері (Rochester), і вирішив спробувати. Тридцять п"ять років тому він відкрив свою майстерню. "Все для замків" на Верхньому Східному Манхетені (Upper East Side of Manhattan).

Після відкриття сейфу, пан Щилізі дасть вам вірну комбінацію до сейфу. Або може змінити її на таку, що більш легко запам"ятати. Мати сейф, до якого ви не знаєте код, може бути навіть дуже небезпечним, каже Щилізі, "Спробуйте переконати грабіжника чи рекетира, що ви не знаєте його", додав він.

Він не рекомендує вибирати вашу дату народження, коли вибираєте комбінацію кодів до сейфа, тому, що це можливо легко використати.

"Також не використовуйте номери, що закінчуються на 5 або 0", каже він, тому, що такі комбінації зазвичай використовують в заводських установках кодів.

Пан Щилізі дав декілька порад, як правильно користуватись сейфом: ніколи не крутіть диск коду надто швидко, тому що можете зламати сейф. І ніколи не намагайтесь змазати його самостійно, ви можете передозувати зі змазкою, і пошкодити замок. Коли ви закриваєте сейф, поверніть кодовий диск принаймні на три оберти. Цього буде досить, що збити код, і сейф буде готовий для наступного відкриття.

І на останок, "Замок до сейфу наспраді дуже делікатний і його треба крутити відповідно", каже Щилізі, "Зазвичай, я беру мінімум 100$, без врахування витрат на дорогу.

Neil Krasilovsky - працює дерллю

Впродовж 18 років Нейл Красіловський спеціалізується на висверлюванні сейфів.

"Я живу, їм та дихаю сейфами", каже пан Красіловський, що працює на фірмі "Standard Safes", що на Нижньому Манхетені.

Пан Красіловський радить викликати спеціаліста при перших ознаках проблем в роботі сейфу.

"Якщо ви помітили найменші зміни при відкритті сейфу, якщо треба смикнути або покрутити лисній раз, або ручка стала ходити жорсткіше, або стало тяжче закрити двері, не ігноруйте це", говорить він. "Раннє виявлення дефекту, і велика різниця між профілактичним сервісом, і капітальним ремонтом", додає він. Виклик майстра коштуватиме $75.

Віктор Наполі та сини, і свердлять, і слухають

Віктор Наполі та його сини Кріс і Том, складають два покоління з 4-ох родової генерації сімейства ведмежатників. Вони використовують, маніпуляції і дрель, при відкритті сейфів, намагаючись "зробити це в спосіб, що сейф був непошкоджений і придатний для подальшого використання.", говорить Кріс Наполі.

Пан Наполі, з компанії Safes Inc. в Seaford, N.Y.,, припускає, що сейф, який використовується дуже часто, вимагає, щорічного сервісного обслуговування. Для вибору секретного набору цифр, він радить, використовувати цифри, що достатньо віддалені одна від іншої, не використовувати комібнації як 12-10-13. "Тоді ним легше користуватись." додає він. Його такса мінімум 100 баксів.

Якщо ви читаєте цю статтю в Нью-йорку, то очевидно Вам потрібна допомога, то вам сюди.

ALL-OVER LOCKSMITHS 1189 Lexington Avenue near 80th Street; 212-744-3400. Hours: Monday through Friday, 8 A.M. to 6 P.M., and Saturday, 9 A.M. to 1 P.M.

STANDARD SAFES 13-17 Laight Street between Avenue of the Americas and Varick Street; 212-966-5030. The company has a 24-hour emergency service. Hours: Monday through Friday, 7:30 A.M. to 5 P.M., Saturday 10 A.M. to 4 P.M.

SAFES INC. 3426 Merrick Road, Seaford, N.Y. 11783; 516-781-6982. Hours: Monday to Friday, 8:30 A.M. to 5:30 P.M., and Saturday, 10 A.M. to 4 P.M.

Якщо ви мешкаєте в околицях Рівне, то Вам до нас.. Сервіс аварійного відкриття замків до сейфів працює практично цілодобово.

Оригінал статті.
http://www.nytimes.com/1990/01/04/garden/where-to-find-it-safecrackers-u...